Editovat

Co je ECOplus?

ECOplus je patentovaný systém spalování firmy Hark. ECOplus je označení pro vzájemně sladěnou celkovou koncepci:

  1. atypická geometrie ohniště
  2. speciální vedení vzduchu pro spalování (terciární přívod vzduchu)
  3. atypická vnitřní vyzdívka z bílé keramiky odpuzující saze
  4. speciální vedení spalin
  5. bezúdržbová filtrace spalin (keramický filtr)

Takže: Filtrační technika pěnové keramiky, litinové topeniště, vnitřní obložení ohniště, přívod vzduchu a následné spalování - vytvářejí systém ECOplus!

Nejnižší spotřeba paliva

Ve srovnání s krbovými vložkami bez této techniky spalování, spotřebují až o 40% méně paliva, aby se zachoval stejný výkon tepla! Při stále více dlouhodobě stoupajících nákladech na fosilní paliva (plyn, olej) je to tedy dvojitý úsporný efekt! Tomu odpovídajíc se také reguluje množství tepla.

Snížená spotřeba paliva až o 40%

Účinnost krbových vložek ECOplus je až 89% (80%-89%)

Nejefektivnější spalování a laboratorně podložená účinnost spalování!

Nejčistší spalování

Dokonce hranice hodnoty druhého stupněDINplus spolkového nařízení o ochraně emisí (DE), které vstoupí v platnost předběžně v roce 2015, budou naše ECOplus ohniště výrazně pod touto hranicí. Od roku 2015 budou hranice hodnot pro jemný prach na 40mg/m3 a pro CO na 1250 mg/m3. Emise našich ECOplus-kamen jsou nyní na 21 mg/m3 u prachu a u CO na 875 mg/m3. Tím jsme už nyní připraveni na budoucnost.

Keramické filtry

Vynikající vlastností topeniště je pórovitý filtr z pěnové keramiky. Výroba filtru splňuje velmi vysoké požadavky na kvalitu a zároveň jí garantuje. Na základě pokročilého vedení vzduchu a pozice filtru v topeništi není zapotřebí žádného čištění nebo dokonce výměny. Nejsou zapotřebí žádné další externí přístroje ani přívod el. energie..

Topeniště ze speciální keramiky

Vnitřní obložení topeniště je z vysoce pevné a hladké keramiky (nejedná se o šamot ani vermikulit). Tato speciální keramika "odpuzuje" saze, a tím pádem je obložení relativně čisté. Rovněž se u keramiky (na rozdíl od šamotu) minimalizuje praskání obložení.

Atypický litinový rošt

Zvláštní tvar litinového roštu přispívá k dokonalému spalování a zároveň umožňuje topit uhelnými briketami ve všech systémech ECOplus. Litinový rošt se skládá ze dvou částí. Pevného a otočného dílu, kde lze i v průběhu hoření "proroštovat".

Citelné vyzařování tepla

Díky speciální geometrii ohniště a filtrů z pěnové keramiky posazených šikmo je vyzařování tepla opravdový zážitek. Vyzařování tepla přes sklo a obložení je v místnosti velmi zřetelné, protože speciální geometrie ohniště mnohokrát zesílila tento efekt oproti dlouho používaným technikám.

Nízká teplota spalin odváděná do komína

Teplota spalin je u modelů ECOplus nízká, protože systém spalování odebírá mnoho energie spalinám, která je pak vyprodukována do místnosti. Díky popsané technice vzniká delší fáze setrvání spalin v krbové vložce, která zajišťuje, že se teplo dostane do místnosti místo toho, aby uniklo ven do životního prostředí. Z toho vyplývá, že při nižší spotřebě paliva máme vyšší výkon ve srovnání s běžnými topidly.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti